Beata Deszczak – ZnanyLekarz.pl

Czym jest psychoterapia ​dorosłych?

To indywidualne spotkania z psychoterapeutą, podczas których, poszerzasz obszar własnej świadomości w aspekcie emocji i myśli. Psychoterapia, którą proponujemy to proces, w którym terapeuta towarzyszy w poznaniu i rozumieniu siebie, pomagając w korzystniejszy sposób rozwiązywać wewnętrzne dylematy. Psychoterapia jest oddziaływaniem leczniczym przy zastosowaniu metod psychologicznych. Pomożemy dotrzeć do przyczyn trudności i odnaleźć sposób radzenia sobie z nimi, co skutkuje poprawą jakości życia i samopoczucia.

Terapia indywidualna adresowana jest do osób, które:

  • czują lęk, niepokój, złość,
  • przeżywają depresje lub trudniejszy etap w życiu,
  • przeżyły traumatyczne doświadczenia, które stale do nich wracają,
  • są nieusatysfakcjonowane ze swoich związków,
  • są niezadowolone ze swojego życia,
  • chciałyby poznać i zrozumieć swoje życie wewnętrzne,
  • przeżywają kryzys życiowy,

Pierwszym etapem psychoterapii jest konsultacja psychologiczna. Jest to wstępne jedno lub dwa spotkania z psychoterapeutą. Spotkanie konsultacyjne pomoże Państwu lepiej zrozumieć na czym polegają trudności oraz problemy. W ramach konsultacji może okazać się, iż potrzebują Państwo innego specjalisty niż psychoterapeuta, np. lekarza pierwszego kontaktu i tam zostaną Państwo skierowani. W oparciu o uzyskane informacje proponuję adekwatną dla danego klienta formę wsparcia. Konsultacja psychologiczna nie jest jeszcze właściwą terapią, jednak może zdarzyć się, iż po pierwszej rozmowie doświadczą Państwo pozytywnej zmiany. Takie spotkanie trawa 50 minut.

Po konsultacji psychologicznej oraz postawionej diagnozie, można rozpocząć psychoterapię indywidualną. Jest to rozmowa zainteresowanego z psychoterapeutą, mająca na celu zdiagnozowanie i rozwiązanie różnego rodzaju problemów osobistych. Dzięki tym spotkaniom klient lepiej poznaje siebie, dowiaduje więcej się o motywach własnego postępowania w różnego rodzaju sytuacjach życiowych. Wiedza ta pomaga mu w lepszym rozumieniu swoich potrzeb, emocji i myśli, zastosowaniu efektywniejszych środków do realizacji założonego celu.

Spotkania odbywa się z psychoterapeutą w formie 50-minutowych sesji mających miejsce raz w tygodniu. W zależności od potrzeb klienta psychoterapia indywidualna może mieć charakter krótkoterminowy lub długoterminowy.

Nie czekaj. Dokonaj zmian w swoim życiu.

Pomoc psychologiczna i skuteczna psychoterapia.

Jeśli potrzebujesz pomocy w trudnych sytuacjach życiowych, masz problem w komunikacji z dorastającą młodzieżą umów się na wizytę.