Beata Deszczak – ZnanyLekarz.pl

Nerwica to szeroka kategoria zaburzeń psychicznych, do których należą między innymi fobie, zaburzenia lękowe oraz zaburzenia adaptacyjne (związane z przystosowaniem się). Ich przyczynami mogą być problemy w pracy czy związku, traumatyczne przeżycia jak również czynniki biologiczne (np. nasz zły stan zdrowia). Zaburzenia nerwicowe są bardzo powszechne w dzisiejszych czasach, a część problemów na tle nerwowym nie wymaga psychoterapii czy leków, warto skorzystać z porady specjalisty. Szczególnie jeśli nerwica wyraźnie wpływa na jakość Państwa życia.

Nerwica prowadzi często do zaburzeń kontaktów, trudności adaptacyjnych, zdarza się, że utrudnia – a nawet uniemożliwia – naukę i pracę.

Lęk jest objawem podstawowym, ale zwykle występują również napięcia psychiczne: uczucie stałego znużenia, poczucie mniejszej wartości, nadmierna pobudliwość nerwowa, obniżenie nastroju, szybkie wyczerpywanie się, nadwrażliwość na bodźce zewnętrzne. Często pojawiają się zaburzenia snu, subiektywne poczucie osłabienia pamięci, liczne objawy wegetatywne w postaci bólów i zawrotów głowy.

Pomoc psychologiczna i skuteczna psychoterapia.

Jeśli potrzebujesz pomocy w trudnych sytuacjach życiowych, masz problem w komunikacji z dorastającą młodzieżą umów się na wizytę.