Beata Deszczak – ZnanyLekarz.pl

Badanie psychologiczne polega na określeniu stanu psychicznego klienta, jego cech osobowości, funkcjonowania społecznego, ilorazu inteligencji, oraz procesów poznawczych takich jak pamięć, percepcja, myślenie oraz uwaga. Badania i postawienie diagnozy psychologicznej mogą być niezbędne podczas ubiegania się o odszkodowanie komunikacyjne, podczas spraw rozwodowych i innych rozpraw sądowych. Również są przydatne dla osób ubiegających się o rentę, uczniów z trudnościami w nauce, a także firm ubezpieczeniowych. Prawidłowo przeprowadzone badanie może mieć ogromny wpływ na rozwój własny osoby badanej, motywację i znalezienie indywidualnej ścieżki rozwoju.
Diagnozy wystawiane przez psychologów z Centrum Praktyki Psychologicznej są w pełni profesjonalne i rzetelne, a stosowane przez nas testy posiadają licencję Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Jak przebiega badanie psychologiczne?

Badanie psychologiczne to proces, który składa się z dwóch etapów: rozmowy oraz testów psychologicznych i trwa od 1 do 3 spotkań. W trakcie spotkań z psychologiem przeprowadzany jest profesjonalny wywiad oraz osoby diagnozowane są proszone o rozwiązanie testów psychologicznych, dobieranych w zależności od tematyki problemu. Badamy min.:

  • poziom inteligencji ogólnej,
  • cechy osobowości,
  • specyfikę funkcjonowania emocjonalnego,
  • obecny stan funkcjonowanie psychicznego,
  • funkcje poznawcze : pamięć, koordynacje wzrokowo ruchową, uwagę

Pomoc psychologiczna i skuteczna psychoterapia.

Jeśli potrzebujesz pomocy w trudnych sytuacjach życiowych, masz problem w komunikacji z dorastającą młodzieżą umów się na wizytę.